SNO Niekerk – Oldekerk baalt van ‘oneerlijke’ concurrentie

0
132
Niekerk SNO

NIEKERK – Het nieuwe sportseizoen staat weer voor de deur. SNO Niekerk – Oldekerk gaat er de komende tijd zeker wat van maken, alleen vreest de sportclub voor veel concurrentie van soortgelijke, maar commerciële clubs die dit seizoen zijn begonnen. “We zijn als net twee weken geleden begonnen. We kregen een onaangename verrassing toen we hoorden dat we er een concurrent bij hebben gekregen”, zegt Derk Ottema, trainer van de club.

“We schrokken er van.” Hij vertelt dat de sportvereniging de laatste jaren geen subsidie meer krijgt wegens bezuinigingen. Wij hebben op zich nog niks te klagen, maar het is wel zo dat de commerciële verenigingen wel een subsidie hebben gekregen. “Ik snap dat niet. Dat is toch oneerlijk? Wij zijn hier al sinds jaar en dag bezig met onze goedlopende club met verschillende afdelingen. Het is ook niet verboden dat nieuwe verenigingen proberen in deze regio iets op te zetten. Ik kan er alleen niet bij dat onze subsidiekraan dicht wordt gedraaid, terwijl er voor de nieuwkomers wel een mooi bedrag gereserveerd is”, vertelt Ottema.

Hij vervolgt zijn verhaal met de toekomst. “Het is voor ons nu nog geen probleem, maar wel een punt van aandacht. Onze afdelingen badminton, gymnastiek en turnen lopen goed, nog wel. Onze grote concurrent begint echter bij de kleuters. Ze gaan in een markt zitten waar twee clubs, die net kunnen bestaan met beide ongeveer acht of negen kleuterleden. Als het goed gaat met de commerciële club zien wij het gebeuren dat ze een tweede groep gaan opzetten. Dan wordt het voor ons moeilijker onze club te blijven financieren”, voorspelt Ottema. “Het is een nare bedoening.”

De trainer zegt dit jaar en de seizoenen daarna te gaan knokken om het goed te blijven doen. “Wij hebben nog geen afmeldingen voor dit seizoen, gelukkig. Wel zullen wij er naar mijn verwachting alles aan moeten doen al die leden bij ons te houden.” Ook laat de trainer weten dat er een vereniging is gestart die zich focust op 55+-ers. “Die doelgroep hebben wij ook al. Dat ging ook altijd goed.”

Een aantal lichtpuntjes voor SNO Niekerk – Oldekerk liggen halverwege het seizoen. “Dan houden wij rond Kerst altijd een uitvoering.” Dit bestaat onder andere uit onderlinge wedstrijden. In de maanden februari tot en met april maakt de club zich op voor landelijke wedstrijden. “We maken er weer wat leuks van, maar we maken ons wel zorgen. Hopelijk valt het mee.”