“Onze gemeente is de leukste en beste om te wonen. En de grappigste blijkt nu.”

0
78

Letters Roblespark duiken op in Zuidhorn

GROOTEGAST – De letters van ’t Roblespark zijn terecht. Ze doken op aan de rand van de Oostergast in Zuidhorn en werden op woensdag weer door de gemeente Grootegast ‘naar huis’ gehaald. Het lijkt het werk van de Doezumer Oudjaarsploeg, die dit jaar blijkbaar ook op 1 april van zich laten horen. Maar is dat wel zo?

Vorige week kopte de Streekkrant over de mysterieuze verdwijning van de letters die de woonwijk in Grootegast zo mooi onder de aandacht brengen. Wethouder Sjabbo Smedes liet weten met zijn handen in het haar te zitten. “Van het ene op het andere moment zijn ze spoorloos verdwenen. Waarheen, dáár kan ik alleen maar naar gissen”, vertelde hij.
Slechts een dag later doken de imponerende witte letters op. Ze bleken te zijn gaan buurten bij de Oostergast in Zuidhorn. Wie de rotonde nam aan de buitenkant van de nieuwbouwwijk werd verblijd door het aanblik van de Hollywood-stijl letters. Al snel regende het telefoontjes bij de gemeente Grootegast. “We hebben ze gevonden, hoor!”, lieten betrokken burgers weten. Er was zelfs een delegatie buurtbewoners die de moeite nam bij wethouder Smedes thuis langs te komen om het goede nieuws te brengen. En zoals gezegd: het moest wel het werk van de Doezumer Oudjaarsploeg zijn. Want zo verklaarde iemand stellig: “die willen ook wel eens wat anders.”
Effect had de verplaatsing in elk geval. Volgens ambtenaren ontstond er nogal wat commotie op het gemeentehuis in Zuidhorn. Wethouder Jan Oomkes namelijk, die er zeker bekend om staat zeer trots te zijn op de Oostergast, rijdt iedere ochtend dezelfde route van Aduard naar Zuidhorn en komt daarbij langs zijn geliefde nieuwbouwwijk. Op dinsdagochtend werd hij opgeschrokken door het levensgrote Roblespark-beeldmerk. “Ik heb direct ’s ochtends op de afdeling gevraagd of iemand hier iets van wist”, vertelt Oomkes een dag later. Hij vermoedde dat de letters er al even hadden gelegen. “Volgens mij zag ik iets groots onder plastic liggen afgelopen week. Ik let er namelijk altijd op wat voor borden er langs de weg staan. Als er iets staat, waarvoor geen toestemming is verkregen, meld ik dat ’s ochtends direct. Ja, ik weet precies uit mijn hoofd wie er toestemming heeft gehad.” De aanblik van deze provinciale N355 is namelijk ook iets waar de gemeente Zuidhorn trots op is. “We hebben al eens een compliment gehad van de provincie dat er zo weinig borden langs de weg staan. Als je soms ziet wat er op andere plekken allemaal staat, nou kijk eens in de gemeente Grootegast bijvoorbeeld, dát vind ik maar niks.”
Maar laat het nou net die gemeente zijn, waar de medewerkers onlangs zaten te broeden op een goede manier om hun woonmarkt onder de aandacht te brengen. Want ja, alleen een bord bij de weg is ook maar zo weinig. En het staat zo rommelig. Dus kwamen ze op het idee van een 1 april grap. Maar dan wilden ze wel echt uitpakken. En uitpakken hebben ze gedaan. Maandagavond takelden medewerkers van de gemeente de letters van ’t Roblespark op een vrachtauto. Gewoon om acht uur ’s avonds. Met de letters verpakt in plastic reed het gevolg naar Zuidhorn, waar ze in alle rust de letters plaatsten. Een busje van de gemeente Grootegast was zelfs present. De volgende ochtend om half acht werd het plastic verwijderd. Dat er toch niemand was die de gemeente zelfs maar verdacht, kwam als een grote verrassing. Dus besloot zij het spelletje mee te spelen. Op dinsdag verstuurde de communicatie-afdeling zelfs nog een persbericht met als kop: “Leuke grap. Maar mogen we de letters wel terug?”, waarin gesteld werd dat de letters opgehaald zouden worden en de kosten op de dader verhaald.
“Iedere gemeente zegt natuurlijk dat zíjn gemeente de leukste en de beste is, maar die van ons is dat echt. En de grappigste blijkt nu”, laat Sjabbo Smedes weten als ’t Roblespark weer staat waar het hoort. “Het is de moeite waard om te kijken hoe leuk het wonen in Grootegast is en dat kan op zaterdag 12 april als we op het Marktplein een woonmarkt organiseren. Deze is helemaal gericht op wonen in Grootegast en bedoeld voor jonge starters uit de gemeente die hier graag willen blijven wonen en natuurlijk ook mensen van buitenaf die naar onze gemeente willen verhuizen.” De gemeente heeft momenteel een hoop te bieden qua woningaanbod. “Er wordt gekeken om in de omgeving van de Parklaan in Grootegast echte startswoningen te bouwen die zo rond de 120.000 à 140.000 euro zullen zitten. Wie iets meer te besteden heeft, kan kijken naar de plannen voor ’t Roblespark in Grootegast of Kroonsfeld in Oldekerk. Simon Benus bouwt er soortgelijke woningen. In ’t Roblespark zullen deze een aantal typische elementen krijgen van de Amsterdamse en Delftse school. Het mooie is trouwens dat de woningen in ‘t Roblespark ook nog onder de subsidie voor starters vallen.
Daarnaast hebben we ook nog het nieuwbouwplan in Opende aan de Drachtsterweg en natuurlijk kan men op de woningmarkt ook informatie krijgen over bestaande bouw. Daarvoor zijn twee makelaars aanwezig. Er zijn verder ook twee hypotheekadviseurs aanwezig.” De woonmarkt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Voor kinderen is er een springkussen aanwezig. Zie ook www.grootegast.nl/woonmarkt.

 

Roblespark 4

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Please enter your comment!
Please enter your name here