GroenLinks wil bij aardbevingsgebied horen

0
28

ZUIDHORN – De fractievoorzitter van GroenLinks in Zuidhorn, Klaas-Wybo van der Hoek, pleit ervoor om de gemeente Zuidhorn ook bij het aardbevingsgebied te laten horen. ‘De laatste tijd word ik steeds vaker benaderd door inwoners van onze gemeente met schade aan hun huis en bedrijfsgebouwen. In een aantal gevallen wordt de schadeclaim afgewezen. Telefonisch of per email wordt dat afgedaan met de reden dat Zuidhorn niet in het aardbevingsgebied valt. Tegelijkertijd worden vergelijkbare gevallen ook in onze gemeente wel toegekend. De schade in Niehove is een schrijnend voorbeeld. De schade aan de kerk werd heel snel erkend en hersteld door de NAM. Bewoners van huizen vlak naast de kerk kregen een afwijzing. Maar zo zijn er meer voorbeelden. Ik weet dat onze eerdere voorstellen om Zuidhorn aan te melden als bevingsgebied lacherig van tafel zijn geveegd. Zeker: het aantal meldingen is lang niet zo groot als in Loppersum of de Marne. Maar in mijn praktijk als volksvertegenwoordiger stapelen de voorbeelden zich op. En de willekeur leidt tot onbegrip en cynisme onder inwoners. Erg begrijpelijk’, aldus Van der Hoek.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Please enter your comment!
Please enter your name here