Jaap Solle

0
151
Grootegast mmh Jaap Solle

Pluimvee-en Konijnenfokvereniging ‘Het Westerkwartier’

“Dit jaar viert de Pluimvee-en Konijnenfokvereniging ‘Het Westerkwartier’ haar 75 jarig bestaan. De vereniging is opgericht in 1940. We hebben een boek met leden uit die tijd. Dat waren vooral konijnenfokkers. Het was rond de tijd van de oorlog en dat is waarschijnlijk ook de aanleiding geweest om de vereniging op te richten. De konijnen werden vooral voor het vlees gehouden, maar ook toen waren er al shows en tentoonstellingen. Daarbij werden de konijnen vaak verhandeld, voor dure prijzen. Nu zijn de shows meer gericht op het uiterlijk van de dieren. Bij de vereniging zitten leden die fokken in konijnen en kippen. Op dit moment hebben we meer leden met kippen dan konijnen. We organiseren als vereniging ook activiteiten. Zo hadden we laatst de jongdierendag. Daarin worden de eerste dieren die de leden gefokt hebben gekeurd. Ook is het showseizoen net weer begonnen. Op 8 tot 10 oktober houdt de vereniging daarom bij tuincentrum Drint in Grootegast een pluimvee –en konijnenshow. Daarmee vieren we ook ons 75-jarig jubileum. Tijdens de show zijn er konijnen, kippen, eenden en siervogels te bewonderen. We keuren de dieren op de afspraken die er zijn gemaakt over hoe de dieren eruit moeten zien. Dit noemen we de standaard. Er wordt bijvoorbeeld gelet op het gewicht en of de oren van de konijnen niet te lang of juist te kort zijn. Zowel dieren van mensen die lid zijn bij de vereniging als dieren van mensen die geen lid zijn kunnen meedoen aan deze show. De inschrijvingen voor de dieren stromen op dit moment nog binnen en daar zitten verschillende rassen bij. Zo hebben we qua konijnen al inschrijvingen voor Vlaamse Reuzen, Hollanders, Belgische hazen en dwerghazen. Bij de kippen is de Groninger Meeuw heel populair bij de inschrijvingen, maar daaronder zijn ook Drentse hoenders en Barnevelders. We zijn blij met deze variatie want dat is voor het publiek ook leuk om te zien. Als vereniging houden we in het voorjaar een laagdrempelige bijeenkomst waarin enkele leden hun dieren meenemen en daarover vragen kunnen stellen aan de keurmeester. Ook bezoeken we de fokkers die lid zijn bij onze vereniging om de onderlinge band te verstevigen. Het meest trots ben ik op het feit dat we al zo lang bestaan. De vereniging heeft 60 á 70 leden uit het Westerkwartier. Vrijwel iedereen kent elkaar. Onze vereniging is belangrijk omdat het voortkomt uit de cultuur van vroeger op het platteland. Zo werden er vroeger op het platteland veel kippen gehouden. Wij zorgen goed voor onze dieren, ook tijdens de show, we hebben goede kooien, goede strooisels als bodembedekking en we houden van de dieren. We zijn dierenliefhebbers.”

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Please enter your comment!
Please enter your name here