Peter den Heijer

0
86
mmh-peter

“Stichtingbestuur dorpshuis de Schans te Munnekezijl, waarvan ik voorzitter ben, is een non-profit stichting die het dorpshuis een bruisend middelpunt van ons dorp heeft gemaakt en behoudt met behulp van vrijwilligers. Ik ben inmiddels 28 jaar voorzitter van Stichtingbestuur dorpshuis de Schans. Het bestuur bestaat in totaal uit zes leden, maar we zijn op zoek naar nog twee leden. Ik leg mijn functie eind van dit jaar neer, na de verbouwing van het dorpshuis.

Om het bruisend middelpunt van het dorp te kunnen blijven hebben wij nog 15.000 euro nodig om het dorpshuis te isoleren. Zo blijven de peuters, muzikanten, korfballers en ouderen niet in de kou staan.
Het dorpshuis staat in Munnekezijl, een van de kleinste dorpen in de gemeente Kollumerland, en ligt dicht tegen de grens met Groningen aan. Het telt ongeveer 450 inwoners, waar het dorpshuis en ontmoetingscentrum van alle verenigingen en activiteiten is. In het dorpshuis is ook een peuterspeelzaal en gymzaal ondergebracht voor de basisschool gymnastiek als voor de korfbalvereniging en voetbalvereniging en schuttersvereniging. Het dorpshuis is in de jaren ‘70 met eigen middelen en donaties van alle gezinnen uit het dorp gebouwd.

Sinds een aantal jaren is de slechte isolatie zowel van het dak als van de gevels en de tochtklachten bij de ramen (enkel glas), die gebruikt wordt voor verschillende activiteiten zoals toneel, disco, muziek, optredens, filmuitvoeringen, shantykoren, schuttersvereniging, biljartvereniging, korfbalvereniging,voetbalvereniging en ouderensoos. Verder is er ook een peuterspeelzaal in ons dorpshuis die veel last van de tocht en kou hebben. Wij willen de voorzieningen verbeteren, voor de peuters en de ouderen, zodat ze weer lekker van het onderkomen kunnen genieten. Wij laten ze niet in de kou zitten en proberen er als aan te doen om dit te voorkomen.

De totale kosten van de verbouwing bedragen 215.000 euro, daar hebben wij 115.000 euro aan toezegging van fondsen gekregen. Wij hebben nog twee aanvragen uitstaan, en die zullen bij elkaar waarschijnlijk 80.000 tot 90.000 opleveren, maar wij komen nog circa 15.000 euro tekort. Daarom organiseren wij een crowdfundingsactie om het bedrag bij elkaar te krijgen. Donaties kunt u doen via www.voorjebuurt.nl/deschans/.”

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Please enter your comment!
Please enter your name here