Jan Werners

0
63

 Voorzitter ijsvereniging De Vriendschap Grijpskerk e.o.

GRIJPSKERK – “Ik ben sinds vorig jaar voorzitter. In 1991 ben ik toegetreden tot het bestuur. Je wordt voor een termijn van vijf jaar gekozen. Sommigen zitten al veertig jaar in het bestuur, anderen gaan  er direct na de gekozen periode uit.  Net zo lang tot het leuk is. De meeste bestuursleden- jongens en meisjes- zitten er al lang in. Ons bestuur bestaat uit elf personen. Als voorzitter zoek ik de verbinding met andere bestuursleden en onderhoud het contact. Zonder deze groep is er geen ijsclub. Momenteel zijn zeshonderd gezinnen lid. Het gaat om gezinsleden, jeugdleden en donateurs. We proberen het aantal stabiel te houden en dat lukt wel. Wanneer mensen opzeggen, zorgen we zelf voor nieuwe leden. Ieder jaar gaan we alle adressen bezoeken, ook in omliggende dorpen als Niezijl. Onze vereniging bestaat dit jaar 144 jaar. We zijn in een tijd opgericht toen er vele ijsclubs ontstonden. Er was meer tijd voor ijspret, zoals kortebaanwedstrijden en schoonrijden.  Op de jaarvergadering lezen we ook altijd de notulen van honderd jaar terug voor. Hoewel het aantal kwakkelwinters toeneemt, was dit honderd jaar geleden ook al het geval. Ook toen vroor het twee tot vier jaar achtereen niet. De afgelopen tien jaar zijn de winters streng geweest, met dichtbij een Elfstedentocht. Wanneer er geen ijs is, krijgen leden de gelegenheid om hun ledenkaart in te wisselen voor een toegangskaart voor Kardinge. We richten ons op ijspret voor jong en oud. Volwassenen hebben geen behoefte aan activiteiten. Elkaar ontmoeten en de koek en zopie is genoeg. Ik zie alleen maar vrolijke gezichten. Daar geniet ik van. Ook van kinderen, waarvoor we een mini Elfstedentocht organiseren. Als het een keer flink vriest zou ik met omliggende verenigingen graag de ‘Grijpskerker Diepentocht’ organiseren. Dat is mijn droom. We zijn voortdurend bezig met verbeteringen van de baan en accommodatie. Zo hebben we het dak vervangen en een nieuwe fietsenstalling geplaatst. De contributie gaat niet omhoog. We hanteren ouderwetse prijzen. Dat kan alleen met een grote groep leden. Voor maar 6 euro is een gezin een heel jaar lid.”

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Please enter your comment!
Please enter your name here