Gert Oostenbrug

0
208
DSK_STRK-p05.pdf - Adobe Acrobat Pro

Functie: Voorzitter VV Zuidhorn

‘Voetbal Vereniging Zuidhorn is opgericht in 1929. In 2008 ben ik benaderd voor het voorzitterschap, dus ik zit alweer vijf jaar op deze positie. Buiten de stad Groningen is VV Zuidhorn met bijna achthonderd leden de grootste vereniging van de provincie. We zijn zelfs zo gegroeid dat we pas geleden twee nieuwe kleedkamers bij onze accommodatie hebben laten bouwen. Ze zijn prachtig geworden, helemaal in de kleuren van de club: groen-wit. Met name in de jeugd hebben we de afgelopen jaren een groei gezien, meer dan de helft van onze leden zijn dan ook jeugdspelers. We hopen natuurlijk dat deze spelers bij ons blijven totdat ze oud genoeg zijn om door te stromen naar de seniorenteams. Vooral om de eerste teams, zaterdag 1 en zondag 1, in stand te kunnen houden. Helaas zie je dat veel jongeren, als ze in de stad gaan studeren, zich bij ons uitschrijven en een voetbalclub in de stad zoeken. Om deze reden hebben we dit seizoen onze zondagselectie voorlopig op moeten heffen, simpelweg omdat we te weinig spelers bij elkaar kregen voor een sterk elftal. Dat vinden we ontzettend jammer en we doen ons best om ervoor te zorgen dat er volgend seizoen weer een zondag 1 selectie staat. Zo hebben we vorig jaar een nieuw trainingsprogramma aangeschaft bij de KNVB, om onze spelers zo technisch mogelijk op te kunnen leiden. Als het goed is kunnen onze eerste selecties daardoor uiteindelijk meedraaien in de hogere klassen, waardoor meer jeugdspelers bij VV Zuidhorn blijven ondanks dat ze in een andere stad gaan studeren. Of we het te danken hebben aan dit nieuwe trainingsprogramma durf ik niet te zeggen, maar feit is dat ons zaterdag 1 team dit jaar kampioen is geworden. Dat gebeurde voor het laatst in 1985, toen ik zelf nog meespeelde in de selectie, dus je begrijpt dat we hier meer dan trots op zijn! Zo’n kampioenschap is natuurlijk geweldig, maar toch staat bij VV Zuidhorn het plezier en de saamhorigheid op de eerste plaats. Dat zie je ook in het grote aantal vrijwilligers dat zich inzet voor onze club, zonder hen zouden we het niet redden. Zo hebben we het samen voor elkaar gekregen dat de gemeente subsidie heeft vrijgemaakt om een nieuw junioren-trainingsveld voor VV Zuidhorn te financieren, compleet met verlichting en ballenvangers. Op zulke momenten ben ik oprecht trots op onze club, want dat hebben we toch maar weer mooi voor elkaar gekregen met z’n allen!’