Nico Bakker

0
159
MMH Nico Bakker-1

Stichting tot behoud reddingboot de Gebroeders Luden

“Deze reddingsboot is misschien niet meer zo snel, maar kan nog altijd alle stormen aan. Deze boot kan over de kop, dankzij de kieptank die erin zit. Zo komt ‘ie altijd weer overeind. De Gebroeders Luden heeft een rijke historie in de omgeving. Dit zorgt er ook voor dat veel mensen zich verbonden voelen met de reddingboot. Daarom hebben we de aankomende zaterdag 12 oktober in Lauwersoog een donateursdag van de stichting. Hier krijgen donateurs de mogelijkheid om een kijken te nemen in de reddingsboot en een tochtje mee te varen. In functie heeft de boot vanaf 1965, eerst vier jaar in Oostmahorn gelegen en vervolgens tot 1996 in Lauwersoog. In dat jaar besloot de reddingmaatschappij op snellere boten over te stappen en zo vertrok de Gebroeders Luden naar IJsland. Tot 2006, het moment waarop ook de IJslanders besluiten de boot te verkopen. Sindsdien zijn wij de nieuwe eigenaar. We besloten de boot als een varend monument in het oude vaargebied neer te leggen en evenementen in de buurt af te gaan. Zo zijn we pas naar Leer geweest en halen we in Dokkum Sinterklaas binnen. Met een groep van maximaal twaalf man kan je de boot ook huren voor dagtochten naar Schiermonnikoog of Engelsmanplaat. Ook is het mogelijk om op een bijzondere manier afscheid te nemen van een dierbare, door met familie en/of vrienden met de Gebroeders Luden uit te varen en op een locatie in de Noordzee, Waddenzee of het Lauwersmeer as uit te strooien. Op deze manier proberen we zoveel mogelijk inkomsten te genereren met de boot. Toch kunnen we niet zonder onze vrijwilligers, vandaar dat wij graag een donateursdag organiseren. Nieuwe donateurs kunnen zich aanmelden in ons clubhuis Haven 20, Lauwersoog of via info@gebroeders-luden.nl. Het gaat hier tenslotte om een stukje regionale historie wat bewaard moet blijven.”