Burgemeester geeft geluk van kinderen De Marne door

0
179
zoutkamp geluk wens overdracht 3

“Fantastisch om op te groeien in ruimte om te spelen, fietsen, rennen, klimmen en klauteren”

ZOUTKAMP – Afgelopen zaterdag deed de Expeditie Geluk de gemeente De Marne aan. In totaal worden in het kader van deze Expeditie 62 etappes door Nederland, maar liefst 1600 kilometer, te voet afgelegd om geld op te halen voor het Nationaal Fonds Kinderhulp. Het initiatief is ontstaan om aandacht te vragen voor de bijna 400.000 kinderen die in Nederland in armoede wonen. Kinderen voor wie geluk niet vanzelfsprekend is.

Al vroeg in de ochtend bereikte het expeditieteam zaterdag de camping ’t Ol Gat in Zoutkamp. Burgemeester Koos Wiersma ontving de bikkels en had een speciale boodschap om mee te geven. Voor de burgemeester van de gemeenten die worden aangedaan is namelijk een bijzondere rol weggelegd. Zij zijn gevraagd een geluksboodschap mee te geven aan de lopers, zodat deze het geluk kunnen doorgeven aan een volgende burgemeester. Zaterdagochtend ontving Wiersma een bijzondere boodschap van Marga Waanders, burgemeester van de gemeente Dongeradeel en zelf had hij een boodschap in de handen voor Rinus Michels, burgemeester van Winsum.

“In onze gemeente De Marne, en dat geldt ook voor jouw gemeente Winsum, groeien kinderen op in een omgeving waar heel veel ruimte is. Heel gewoon voor een plattelandsgemeente natuurlijk. Maar wat is dat fantastisch voor de kinderen die hier wonen. Er is volop ruimte om samen te spelen, om te fietsen, te rennen, te klimmen en te klauteren. En gelukkig doen ook heel veel kinderen dat. Van de natuurspeelplaatsen, die bij ons en ook bij jullie met heel veel inzet van de bewoners van de dorpen zelf zijn ingericht, wordt heel veel gebruik gemaakt. Het daagt de kinderen uit tot creativiteit en inspireert tot activiteit. Spelen is voor kinderen heel belangrijk om gelukkig te zijn en om gelukkig op te kunnen groeien. Natuurlijk is een veilige en zorgzame omgeving thuis en op school ook van heel groot belang. Gelukkig dat die zo ongelooflijk waardevolle omgeving er voor heel veel kinderen is en dat ze de natuurlijke zoektocht en verkenning naar volwassenheid op een evenwichtige manier kunnen volbrengen. Maar jammer genoeg geldt dat niet voor alle kinderen. Daarom ligt er ook voor ons en voor de inwoners van onze gemeenten een taak. We zullen altijd alert moeten blijven op misstanden in gezinnen. We zullen altijd aandacht moeten houden voor gezinnen die moeilijk rond kunnen komen met een laag inkomen. We zullen daar waar nodig steun moeten geven. Alle kinderen in onze gemeenten zijn het waard en hebben recht op geluk. Ik wens jou en al die anderen in de gemeente Winsum zich inzetten voor het geluk van onze kinderen, daarbij heel veel wijsheid”, aldus de mooie woorden van Wiersma waarmee er weer een stukje geluk doorgegeven is.

Het expeditieteam reist nog door tot 13 november wanneer zij in Den Haag zal eindigen. Nationaal Fonds Kinderhulp zalde helft van het opgebrachte geld besteden aan praktische ondersteuning voor kwetsbare kinderen, zoals een fiets, een verjaardagsfeestje, winterjas of de contributie voor sport- of muziekles. De andere helft wordt besteed aan Lessen in Geluk in groepen 7 en 8 van basisscholen. Kinderen leren hier hoe ze hun eigen geluk kunnen beïnvloeden en zo positief en met meer zelfvertrouwen in het leven kunnen staan. Wie de actie wil steunen, kan kijken op http://acties.expeditiegeluk.nl .