Tabe Annema

0
223
BOELENSLAAN - Tabe Annema

Voorzitter Surventoruters

Surhuisterveen

‘Al jaren ben ik actief binnen de paardensport. Het begon toen mijn dochtertje van toen een jaar of zes graag een pony wilde. Die pony kwam er, ze ging op een vereniging en van het een kwam het ander. Ik kwam terecht in een bestuur en kwam op steeds meer paardensportevenementen. Toen ik in Boelenslaan kwam wonen werd ik gevraagd om voorzitter te worden van de Surventoruters. Ik hield de boot in eerste instantie af, maar toen het mij twee weken later weer gevraagd werd, heb ik ja gezegd. Inmiddels ben ik alweer zo’n acht jaar voorzitter van de Surventoruters en in die tijd heb ik een heleboel mensen leren kennen, dat is ook één van de mooie dingen van het voorzitterschap. De Surventoruters is een kleine vereniging, met tussen de vijftig en zestig leden. Als bestuur zijnde moeten wij ervoor zorgen dat men enthousiast raakt over de sport en betrokken raakt bij de vereniging, maar het sporten op zich moeten de ruiters zelf doen. Onze vereniging doet het goed, zo nu en dan wint iemand van de vereniging een Fries Kampioenschap. Hier besteden we bij de nieuwjaarsreceptie dan aandacht aan, zetten we de kampioen in het zonnetje. Als vereniging werken we veel samen met andere verenigingen. Een tijdlang organiseerden we zelf een wedstrijd, sinds een aantal jaar doen we dat nu samen met de Heideruters uit Harkema. Op die manier kunnen we gebruik maken van elkaars talenten en vrijwilligers. Met deze vereniging hebben wij een goede band. Ook over de grens, in Marum, helpen wij mee met bijvoorbeeld het Concours Hippique Marum. Het afgelopen jaar bestond de vereniging 40 jaar. Één van onze bestuursleden, Joke Bruining, is in april tot erelid van de vereniging benoemd. Zij zit al bijna vanaf het begin bij de vereniging. In oktober houden we voor de leden en de donateurs nog een feestje ter ere van het veertigjarig bestaan. Dat soort dingen doen we graag om het voor onze leden leuk te houden om bij te vereniging betrokken te zijn. Net als de buitenritten in Appelscha die we organiseren samen met de Heideruters. Zo houdt je het rijden bij de club leuk.’