Hennie Molema-Stroetinga – week 45

0
166
VMH Hennie Molema-1

Voorzitter Vogelvereniging Kweeklust Aduard

rectificatie

“Sinds twee jaar ben ik voorzitter bij de vogelvereniging. Maar ik ben al veel langer actief door een catalogus te maken voor de jaarlijkse tentoonstellingen. Hier staan alle ingezonden vogels in en welke prijzen ze hebben gewonnen tijdens de tentoonstelling. Met ook veel advertenties van veel sponsoren. Zonder deze adverteerders zouden we geen tentoonstelling kunnen houden.

Wij zijn een actieve vereniging. Alleen zouden we wel graag zien dat de ongeveer 40 leden wat actiever zouden zijn. Veel leden zijn alleen maar lid voor de ringen en het blad Onze Vogels van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers. De ringen zijn verplicht voor een vogelshow en kunnen alleen maar via een vereniging worden aangevraagd.

In de wintermaanden hebben we regelmatig ledenvergaderingen of een lezing over allerlei vogelgerelateerde zaken. Pas kwam er nog een spreker uitleggen hoe vogels beoordeeld worden door de keurmeester, ook wel tafelkeuring genoemd. We zaten daar met vijf bestuursleden en vier gewone leden; dat is dan toch een tegenvallende opkomst. Zo kunnen we de kosten die dit met zich mee brengt moeilijk verantwoorden. Alle bijeenkomsten zijn in het Hoge Hof in Aduard.

Vogels kweken doe ik zelf niet, maar mijn man heeft dat wel gedaan. Daar mijn man in 2012 is overleden heb ik alle kanaries van mijn man in de volière gedaan. Dat kweken is een precisie werk. Er wordt veel tijd in gestoken. Eerst moeten er bijvoorbeeld twee kanaries worden uitgekozen die precies bij elkaar passen qua kleur. Die zet je dan bij elkaar in een hok, dat moet warm zijn en dan hopen dat er mooie jongen komen. Eén keer per jaar worden kanaries, parkieten en tropische vogels geshowd aan een keurmeester tijdens een tentoonstelling. Niet alleen onze leden kunnen inzenden, maar ook leden van andere verenigingen. De eerste dag zetten wij alles op. Zo moeten de hokken die mensen zelf komen brengen netjes op volgorde worden gezet: de kanaries aan één kant en de tropische vogels en parkieten aan de andere. De volgende dag komt de keurmeester van de NBVV, De Nederlandse Bond voor Vogelliefhebbers, de vogels keuren. Bij kanaries wordt er vooral op kleur gekeurd. Voor parkieten en tropische vogels loopt er weer een andere keurmeester rond. Voor onze leden zijn er ook prijzen te winnen als ze bovenaan in een categorie eindigen. Volgend jaar hopen we de noordelijke kampioenschappen binnen te halen om de vereniging wat meer op de kaart te kunnen zetten.

Dit jaar is de tentoonstelling op 28 ,29 en 30 november in Het Hoge Hof in Aduard. Vooral de vrijdagavond is altijd erg gezellig. We hopen op weer veel inzenders met veel vogels, maar ook veel bezoekers. Misschien komen er dan weer nieuwe leden bij. Nieuwe leden zijn altijd welkom. Zijn er vragen of willen mensen zich aanmelden dan kan dit door een mail te sturen naar: molenmol@home.nl.”