Luc Tuinstra

0
199
Burgum - Luc Tuinstra

Voorzitter Kanaal 30

‘Waar we als publieke lokale omroep altijd mee bezig zijn is de kijker en de luisteraar. We moeten hen wat te bieden hebben, en dat moet van goede kwaliteit zijn. We mogen dan wel met vrijwilligers werken, dat houdt niet in dat de inhoud minder goed mag zijn. Ik geloof er heilig in dat als je inhoud maar goed is, dat de vorm er dan minder toe doet. De kracht van de lokale omroep is dat de vrijwilligers ter plaatse zijn. Zij zien en horen wat er gebeurt, zij praten met betrokkenen. Ze staan er midden in. We zijn erg blij met de inzet van onze vrijwilligers. Het is de kunst om iedereen te laten doen waar hij of zij goed in is en waar hij blij van wordt. Er zijn mensen die er alleen maar van houden om plaatjes te draaien, en mensen die er alleen maar van houden om ter plaatse het nieuws te verslaan. Dat is niet altijd makkelijk, want je houdt altijd de kijker en luisteraar als doel voor ogen. Wat onze vrijwilligers doen, moet voor hen aantrekkelijk zijn. Daarom zijn we altijd op zoek naar een goede balans in het plezier van onze vrijwilligers en wat we willen bieden voor de kijker en luisteraar. Momenteel werken we met zo’n veertig tot vijfenveertig vrijwilligers. Hier kunnen zeker mensen bij. Er is ruimte voor zowel mensen die radio willen maken, die willen schrijven, fotograferen of zich anderszins in willen zetten. Zeker in Achtkarspelen kunnen we extra mensen gebruiken, daar hebben we nog niet zoveel mensen zitten. Bij Kanaal 30 spelen we ook erg in op de scholing van onze vrijwilligers. We bieden trainingen, bijvoorbeeld in goede teksten schrijven. Als lokale omroep heb je een opdracht. We moeten er zijn voor de mensen, we moeten ons laten zien. Dat hebben we onlangs gedaan met een Glazen Huis in Burgum. Dat was een fantastische actie, die we komende zomer voor een ander goed doel hopen te herhalen. Momenteel zijn we bezig met politieke debatten voor de verkiezingen van 19 maart. Dat is ontzettend leuk om te doen. Als alles dan goed gaat, als alle vrijwilligers na afloop blij zijn met het resultaat, daar krijg ik een enorme kick van!’