Jelmer Kooistra

0
2141
Surhuisterveen - Jelmer Kooistra

Skeelervereniging Surhuisterveen

‘Waar bij andere sportverenigingen de zomervakantie nu voor de deur staat, is ons seizoen juist nu in volle gang. Ons seizoen duurt van april tot oktober, daarna is de ijsclub weer aan zet op de skeelerbaan aan het Blauknopke. Sinds 2009 heeft men in Surhuisterveen een skeelervereniging. Toen werd het door Europese subsidie mogelijk om een skeelerbaan te realiseren, waardoor een combinatie tussen de ijsclub en een skeelervereniging mogelijk werd. Sindsdien is de skeelervereniging ieder jaar gegroeid, al gaat het niet veel snel.
We hebben nu zo’n vijftig leden, en groeien ieder jaar met een paar leden. We zijn als recreatieve skeelervereniging gestart, maar gaandeweg is het wedstrijdelement ook steeds meer naar voren gekomen.
De Van Lingen-competitie is zo’n competitie waar leden van ons aan mee doen en waar we zelf ook wedstrijden van organiseren. Als vereniging willen we aan de wensen van al onze leden voldoen. We hebben twee hoofdtrainers, die aandacht bieden aan alle wensen. Als vereniging streven we er naar om te groeien tot een vereniging met z’n 75 leden. Maar er is in Surhuisterveen flinke concurrentie van onder andere het voetbal, het turnen en het wielrennen.
Daarom richten we ons ook niet alleen op Surhuisterveen. Onze leden komen overal vandaan, Harkema, Buitenpost, Boelenslaan, maar ook Marum, Visvliet en Kollum. We proberen de drempel om lid te worden zo laag mogelijk te houden. Daarom is de contributie zo laag mogelijk gehouden en kunnen belangstellenden drie keer gratis meedoen met een training.
Het voordeel van skeeleren op een skeelerbaan is dat je op een relatief beschermde omgeving sport. Wanneer je goed kunt skeeleren, kun je met gemak 25 of 30 kilometer per uur halen en dat is op de openbare weg best gevaarlijk. Voor de toekomst hopen we een skeelertoertocht te kunnen gaan organiseren om mensen enthousiast te maken voor de sport. Ik hoop dat we dit binnen een jaar of drie kunnen realiseren.’