61e Concours Hippique met vele hoogtepunten

0
102
Concours hippique

BUITENPOST – Het bestuur van de Paardensportcommissie Buitenpost is klaar voor haar 61ste Concours Hippique op woensdag 6 augustus. Het programma is rond, het terrein staat er fantastisch bij en de weersvoorspellingen zien er voorlopig goed uit. Dat laatste is dit jaar overigens wat minder belangrijk. Voor het eerst in haar ruim 60-jarig bestaan zullen de publieke tribunes op het concoursterrein namelijk worden overdekt. Voorzitter Tiemen Dolfijn is erg blij met deze ontwikkeling: ‘Onze bezoekers zijn ons bestaansrecht en daar waar mogelijk willen we het onze bezoekers zo aangenaam mogelijk maken, zodat zij een fantastische dag beleven. Natuurlijk is een gevarieerde programmering met mooie kampioenschappen het belangrijkste, maar ook een goede zitplek hoort daar bij. De vele echte liefhebbers van ons concours zijn er natuurlijk altijd, weer of geen weer. Maar er zijn ook mensen die op het laatste moment beslissen of ze wel of niet naar het concours komen en die dit laten afhangen van het weer. Op een dag zoals vorig jaar, met veel regen, zien wij dat natuurlijk terug in de bezoekersaantallen. En dat vinden wij jammer. Wij willen graag meer onafhankelijk van het weer zijn. De tribunes bieden overigens niet alleen bescherming tegen de regen maar ook tegen een felle zon, op een warme dag. We zijn er ontzettend trots op dat we in een tijd waarin veel evenementen amper het hoofd boven water kunnen houden, ook dit jaar weer in staat zijn om een prachtig concours te organiseren.’ Concours Hippique Buitenpost is, met ieder jaar duizenden bezoekers, een van de mooiste eendaagse openlucht paardensport evenementen van Nederland en een paardenconcours op nationaal niveau. Tijdens het concours neemt het Friese paard, in traditionele aanspanning voor de Friese Sjees, een ontzettend belangrijke plaats in. ‘Het is mede de rol van onze stichting het Friese paard in al haar uitingen – en daarmee het Fries cultureel erfgoed –te bevorderen. Ter promotie van onze regio maar ook vooral ter bevordering van de leefbaarheid van onze regio. Bovendien een evenement dat ons dorp Buitenpost ieder jaar weer goed op de kaart zet,’ aldus voorzitter Tiemen Dolfijn. Met maar liefst vier Kampioenschappen van formaat, de Grote Prijs van Buitenpost Springen, een dressuurshow van lokale topamazones, diverse tuig- en springrubrieken, de Young Riders en een spectaculaire afsluiting belooft het weer een fantastische dag te worden. Naast de diverse tuig- en springrubrieken worden er tijdens het Concours Hippique Buitenpost maar liefst vier grote Kampioenschappen verreden. Het Kampioenschap Fokmerries Fries Ras, het Kampioenschap Fokmerries Tuigpaarden, het Kampioenschap Eenspannen Grote Maat Hackney’s en het Kampioenschap Vierspannen Fries Ras. Met name het Kampioenschap Vierspannen Fries Ras is de moeite waard om te bekijken. Vast onderdeel op het programma is ook dit jaar de Grote Prijs van Buitenpost Springen. De rubriek, met deelnemers uit het hele land, zorgt voor veel actie en snelheid. Onze regio kent veel sporttalenten, zo ook in de hippische sport. Vier van deze lokale talenten presenteren zich tijdens het Concours Hippique Buitenpost met een dressuurshow op muziek. De show, een combinatie van muziek en de natuurlijke bewegingen van het paard wordt verzorgd door de amazones Heleen de Haas, Harmina Holwerda, Ieke Baukje Anema en Thea Dijkstra. De vier Friese hengsten die in de show door de dames worden bereden zijn echte toppaarden. Twee van deze paarden werden al eens Fries Kampioen. Bij voldoende belangstelling zullen er na afloop van het Concours, rond 18.00 uur, ballonvluchten vertrekken vanaf het terrein. Het Concours Hippique vindt plaats op het Mejontsmaterrein aan de Hoefslag in Buitenpost en duurt van 9.00 tot 18.00 uur.

Kijk voor alle informatie op
www.chbuitenpost.nl