Janneke Berrelkamp

0
187
Janneke Berrelkamp

Voorzitter Bridgeclub Auwert

‘De familie Narold is ooit gestart in Aduard met de bridgevereniging. Sinds 2001 ben ik zelf lid van de vereniging. Ik heb toen een paar lessen gehad van de familie Narold en ben gaan spelen. Toen ongeveer vijf of zes jaar geleden er een nieuwe voorzitter moest komen keek men naar iemand die uit de buurt kwam en nog wel een paar jaar mee zou kunnen. Zo keek men direct in mijn richting. De taak van voorzitter van deze vereniging is niet een zware. De vereniging loopt eigenlijk op rolletjes. Er zijn bijna nooit problemen. En is er wel eens iets, dan neem ik het woord en dan gaat dat prima. Onze club heeft leden uit de hele wijde omtrek. Houwerzijl, Groningen stad, Hoogkerk, Zuidhorn, Garnwert, Winsum. Bij onze vereniging is altijd plaats, en dat is fijn omdat er ook verenigingen in de buurt zijn die eigenlijk al vol zitten. Zij sturen nieuwe leden naar ons door. Wij hebben een mooie grote locatie, waar men vrij kan parkeren. Dat vinden onze leden ook belangrijk. Sommige mensen zijn al aardig op leeftijd – ons oudste lid is bijna negentig – en voor hen is het fijn dat ze bij de deur kunnen parkeren. Ondanks dat bridge het karakter heeft dat met name oudere mensen dit spel spelen vinden wij dat het ook gerust gespeeld kan worden door jongeren. Het is een denksport waar je echt even goed voor moet gaan zitten om het onder de knie te krijgen. Onze vereniging is een hele laagdrempelige vereniging. Er zijn een aantal hele fanatieke leden, die wel bij vijf verschillende verenigingen bridgen. Maar voor de rest zijn we niet zo fanatiek. Als er onderlinge problemen zijn in het spel lossen we het vaak zonder wedstrijdleiding op. Naast de vaste speelavonden in Best Western Hotel Restaurant Aduard hebben we ook zo onze uitjes. Het hoogtepunt ieder jaar is het driedaagse reisje. Dit doen we al tien jaar en altijd in januari, wanneer de hotels het niet zo druk hebben. Dan willen hotels voor groepen als de onze vaak wel een speciaal prijsje maken. Overdag zijn we dan vrij, en ’s avonds gaan we dan bridgen. De één gaat overdag te fietsen, de ander leest een boek en weer een ander besluit ook overdag te gaan bridgen. Deze weekenden zijn altijd enorm gezellig. Momenteel heeft onze vereniging zo’n veertig leden maar we zouden er graag nog een paar bij willen. Kijk voor meer informatie en aanmelding op www.bridgeclubaduard.nl.’