“Na de herfstvakantie beginnen we met freerunning”

0
168
sno

Sportvereniging Niekerk Oldekerk wil meer jongens bij de club

NIEKERK/OLDEKERK- Als je om je heen kijkt, zegt Derk Ottema, voorzitter van Sportvereniging Niekerk Oldekerk, dan zie je dat de accommodaties om te trainen in de omgeving steeds beter worden. “Turners maken steeds vaker gebruik van grote sporthallen. Daar moeten wij als gymnastiekvereniging tegenaan knokken, want wij hebben geen beschikking over zo’n grote sporthal,” vertelt de voorzitter. Toch komen er volgens hem heel wat enthousiaste en sportieve leden naar sportcentrum Eekeburen in Oldekerk om te trainen. “Bij onze vereniging is de gymnastiek voor alle leeftijden. Er kan worden geturnd, gebadmintond, er is conditiegym en na de herfstvakantie beginnen we met freerunning.”

Ze hebben een tijd lang basketbal geprobeerd, maar dat was geen succes. Daarom gaat de Sportvereniging Niekerk Oldekerk (SNO) beginnen met freerunning. Volgens Ottema is dat een vast onderdeel van gymnastiek geworden. “We hebben veel meisjes in onze vereniging en we willen nu ook de jongens enthousiast maken. Jongens die bijvoorbeeld niet willen voetballen maar wel willen bewegen,” legt Ottema uit. Het leuke is volgens hem dat er een heel arsenaal aan toestellen in het sportcentrum aanwezig is om de situaties buiten na te bootsen. “We kunnen een heel parcours maken in de zaal waarover ze kunnen klauteren, vliegen en klimmen.”

Het trainen van de freerunners gebeurt binnen de eigen gelederen van de gymnastiekvereniging. “Bij free running worden er net als bij turnen ook radslagen en salto’s gemaakt. Daarom kunnen onze eigen trainers daarin lesgeven,” zegt Ottema. Hij vertelt dat ze op dit moment bezig zijn met het behouden van leden bij de club. Om als gymnastiekvereniging bij te blijven, spelen ze in op vraag en aanbod. Belangrijk daarbij is het onderscheid tussen dat wat blijft en dat wat een hype is. “Daar moet je goed over na denken. Het is niet zinvol om te investeren in hypes want iets wat vandaag in is, is bij wijze van spreken morgen weer uit,” vertelt de voorzitter.

Maar als je iets goeds hebt, dan moet je daar mee doorgaan, zegt hij. Neem bijvoorbeeld de conditiegym voor 55+. “Eerst deden daar maar twee of drie deelnemers aan mee. Nu komen er elke keer 18 volwassen deelnemers opdraven.” Het bijzondere aan de club is volgens Ottema dat de leden niet alleen uit Niekerk en Oldekerk komen maar ook uit Grootegast en Sebaldeburen. “We hebben dus ook een regionale functie,” verklaart hij.

De voorzitter van de gymnastiekvereniging is ‘vreugdevol gestemd’ over het nieuwe seizoen. Zo doen de turngroepen het volgens hem goed. “We turnen mee in de bovenste regionen.” En ook het badmintonnen is een succes. “Vijftien leden van onze vereniging doen aan badmintonnen. Dat gebeurt op recreatieve basis.” Volgens de voorzitter zijn de leden van de vereniging alweer volop aan het trainen. “Vol goede moed is iedereen weer begonnen. Ik kijk positief naar dit seizoen. We maken er een leuk jaar van,” aldus de voorzitter van gymnastiekvereniging SNO.