“We hebben een sterk jeugdbeleid waarbij we trainen op techniek”

0
186
dovo

DOVO/ HUJADES zet in op het behouden en werven van leden

DOEZUM- Armant Reitsema, bestuurslid en trainer binnen volleybalvereniging DOVO/ HUJADES in Doezum, weet het zeker. “We zijn een grote volleybalclub in het Westerkwartier.” Toch wordt ook deze volleybalclub geplaagd door leegloop bij de jeugd en senioren. Een van de doelstellingen van de vereniging is dan ook het behouden van leden. Daarom zet DOVO/HUJADES in op een sterk jeugdbeleid. “Daarbij trainen we op techniek, ik kijk het nieuwe seizoen hoopvol tegemoet.” Maar niet alleen het behoud van leden, ook de aanwas van nieuwe leden is belangrijk. Daarom gaat de vereniging vanaf dit seizoen schoolclinics geven. “Die lessen geven we tijdens de reguliere gymles om mensen enthousiast te maken voor volleybal en onze vereniging.”

Reitsema herkent ze meteen. De oudleden van de vereniging. “Als ik hen zie volleyballen, kan ik hen herkennen aan de technische aspecten die wij ze geleerd hebben,” zegt de trainer. Volgens hem is het daarom zo goed dat ook dit seizoen de volleyballers worden getraind op techniek. Inmiddels is het seizoen alweer drie weken aan de gang. Hij vertelt dat de dames sinds twee jaar in de derde divisie spelen. “Vorig jaar stonden we zelfs met de dames in de top 5,” zegt hij trots. “Onze doelstelling is om ook dit seizoen het eerste herenteam naar een hoger niveau te tillen.”

Reitsema vertelt dat het jeugdbeleid van de vereniging waarbij de nadruk ligt op techniek moet zorgen voor het behoud van leden. De schoolclinics moeten juist zorgen voor nieuwe volleyballers. “We willen nog wel wat groeien in het ledental van de jeugd bij onze vereniging,” zegt Reitsema, “maar,” voegt hij eraan toe, “alleen als het organisatorisch te behappen valt.” Met de clinics heeft DOVO/HUJADES volgens Reitsema nog een doel voor ogen. “We willen laten zien dat de volleybalvereniging niet alleen uit sport en competitie bestaat. Het is ook een sociaal gebeuren voor alle leden.”

Reitsema kan het weten. Zelf hoort hij naar eigen zeggen al bijna bij het meubilair van de volleybalvereniging. “Vanaf mijn 10e volleybal ik al bij DOVO. Het volleyballen ging voor alles.” Dat gaat tegenwoordig volgens hem wel anders. “Veel jeugd heeft nu een bijbaan op zaterdag.” Het bijzondere aan de club is, volgens Reitsema, dat de leden volleybalwedstrijden doen in zowel de regio IJssel-Wadden als regio Noord-Oost. “Het is bijzonder dat we als plattelandsvereniging zo groot zijn in het Westerkwartier. Dat komt onder andere door onze enthousiaste vrijwilligers. Zij zijn het hart van onze vereniging,” besluit Reitsema.