“We willen niet te veel verwachtingen scheppen, maar we zien al dat het werkt”

0
266
de meeuwe

Nieuw topprogramma voor dames 1 en 2 volleybalvereniging De Meeuwen Zuidhorn

ZUIDHORN- We zijn dit jaar met twee belangrijke dingen bezig, steekt Geurt Collenteur direct van wal. De voorzitter van de Zuidhornse volleybalclub De Meeuwen vertelt dat de club een accommodatie voor een beachvolleybaltoernooi voor elkaar probeert te krijgen. “We zijn er al een tijd mee bezig en proberen het nu financieel rond te krijgen.” Daarnaast zet de club in op een topprogramma voor de damesteams 1 en 2. “Daarmee hebben we een voorzichtige start gemaakt dit jaar. We moeten het nog deels uitvinden, daarom moeten we er voor waken dat we niet te veel verwachtingen scheppen. Maar we zien al dat het werkt.”

Het nieuwe topprogramma is een samenwerking met het Regionaal Talent Centrum (RTC). Bij dat centrum worden volleybalspelers opgeleid tot topniveau. De volleyballers die daar spelen, vertelt Collenteur, willen graag deel uitmaken van een team dat aansluit op hun niveau. “Onze damesteams 1 en 2 hebben dat niveau en daarom komen een aantal spelers van het RTC bij ons terecht.” Volgens de voorzitter slaan ze daarmee twee vliegen in één klap. “De spelers van het RTC trainen bij ons op hun eigen niveau en zij kunnen met hun ervaring onze damesteams weer op hoger niveau brengen.”

Met de nieuwe accommodatie voor het beachvolleybaltoernooi wil de vereniging meer jongens aan trekken, vertelt Collenteur. Het gaat om een aan te leggen veld in het Johan Smitpark. “Het is echt iets nieuws voor de volleyballers van onze vereniging.” Een voordeel aan het spelen van beachvolleybal is dat de teams uit minder spelers bestaan dan bij zaalvolleybal, zegt de voorzitter van De Meeuwen. “Bij beachvolleybal spelen mensen in teams van maximaal vier spelers. Bij zaalvolleybal bestaan die teams uit acht tot tien volleyballers. Met zoveel spelers is het nog wel eens lastig om hen op hetzelfde moment met hetzelfde doel bij elkaar te krijgen.”

Dat bij elkaar krijgen van spelers gebeurt niet alleen voor competities en wedstrijden, er worden volgens de voorzitter ook veel nevenactiviteiten georganiseerd. Hij vertelt dat de volleyballers erg betrokken zijn bij de club. “We zijn een hechte vereniging. Veel leden zijn al heel lang lid bij ons en zijn naast volleyballer ook scheidsrechter of coach.” De vereniging wil de volleyballers ook voorbereiden op de mogelijkheden om volleybal te spelen buiten Zuidhorn. “Veel spelers uit de senioren- en juniorenteams zijn 16 tot 18 jaar. Na de middelbare school gaan zij vaak naar de stad. We willen ze vanuit onze vereniging een goede basis meegeven om daar te kunnen volleyballen.”

Nu het nieuwe seizoen inmiddels begonnen is zijn de spelers druk bezig met het voorbereiden op wedstrijden. “We zetten daarbij in op het handhaven van het volleybalniveau. We willen graag dat de jeugd op een wat hoger niveau gaan spelen. Alleen meisjes A1 speelt op dit moment topklasse,” besluit de voorzitter van volleybalvereniging De Meeuwen.