Voorzitter Chris Cruiming muziekvereniging Woudklank Grootegast

0
191
MMH Chris Kruiming

“Ons harmonieorkest bestond uit houtblaas- en koperinstrumenten. We gaan nu alleen verder met de houtblaasinstrumenten. Genoeg koperleden vinden was voor ons altijd een strijd. In Grootegast heb je veel muziekkorpsen en fanfareorkesten met koperblazers. Zo bestaan fanfareorkesten altijd uit koperblazers en ook bij muziekkorps Oranje spelen de leden op koperinstrumenten. Als je in de historie van onze vereniging duikt, blijkt dat wij ook ooit als fanfareorkest begonnen zijn met alleen koperleden. In de jaren ’80 is toen een switch gemaakt naar een harmonieorkest waarbij ook houtblazers mee gingen spelen. Toen had onze vereniging ook moeite met het behouden van koperleden. Met de keuze om als houtblaasorkest door te gaan willen we ons onderscheiden. In onze regio ken ik bijna geen muziekvereniging die alleen uit houtblazers bestaat. Alleen in Groningen weet ik er een. Ons orkest bestaat uit 20 leden, waarvan er vier op een koperinstrument speelden. Twee van hen schakelen over naar een houtinstrument. Denk daarbij aan dwarsfluiten, saxofoons en houten clarinetten. Een dwarsfluit is niet van hout, maar onder houtinstrumenten vallen ook instrumenten die van oorsprong afstammen van een houtinstrument, zoals de blokfluit. Veel van onze leden zijn enthousiast over de switch van Harmonieorkest naar Houtblazersorkest Woudklank. Voor die omschakeling veranderen er wel een aantal dingen. De bladmuziek bijvoorbeeld. Zo worden er een aantal nummers omgezet. Voor houtblazers is er namelijk niet specifiek muziek geschreven. Bestaande partijen die eerst door koperleden werden gespeeld, worden nu door houtblazers gespeeld. Dat geeft een heel andere klank en daarom moeten de nummers aangepast worden. We gaan onze koperinstrumenten verkopen en willen een aantal houtblaasinstrumenten erbij. Een bassklarinet en een esklarinet bijvoorbeeld. Maar, eerst is er nog een afscheidsconcert op 9 december. Dat begint om 19.30 uur op locatie Penta Primair aan Hoofdstraat 44 in Grootegast. Het is de laatste keer dat we spelen als harmonieorkest. En om een voorproefje te geven, spelen we ook een nummer dat alleen door houtblazers gespeeld wordt.”