Wandelteams lopen 24 uur voor Serious Request Zuidhorn

0
1488
Zuidhorn Serious Request-2

‘Ik ga zo’n tien á twintig rondjes lopen’

ZZuidhorn Serious Request-3UIDHORN- Met een fluorescerende stok komt Jojanneke Bergsma samen met haar buurman uit het Johan Smit Park lopen. Het is de stok die ieder team krijgt die meedoet aan de wandelestafette van Serious Request in Zuidhorn. Bergsma en haar buurman Jan-Jaap de Jong maken zich op voor het volgende wandelrondje door het park. “Wij lopen nu samen,” zegt Jojanneke, “Maar ons team bestaat uit een stuk of tien á vijftien man.”

Jojanneke en Jan-Jaap hebben al een aantal rondjes achter de rug. In totaal loopt Jojanneke twee uur en Jan-Jaap één uur. “En dan komt iemand anders uit ons team ons weer aflossen,” zegt Jojanneke. Volgens haar heeft iemand uit hun straat een heel straatteam opgericht om mee te lopen in de wandelestafette van Serious Request in Zuidhorn. Jan-Jaap wijst op het label van de fluorescerende stok. “Kijk, wij zijn de Boteinstraat,” lacht hij.

Jan-Jaap vertelt dat ze nog niet zat zijn van het lopen door het park. “Nee hoor. We hebben een tip gekregen dat we de rondjes niet moeten tellen, maar gewoon moeten blijven doorlopen. Daardoor is het makkelijker vol te houden.” Praten doen ze onderweg ook met elkaar. Waar ze het dan over hebben? “Nou, zij heeft een nieuwe wasmachine gekregen en dat vertelde ze me zonet,” lacht Jan-Jaap. Jojanneke knikt. “Ja, we hebben het over wasmachines, maar ook over stapavondjes en vakanties en studentenverhalen. We hebben allebei in Groningen gestudeerd.”

Vlak na hen komt Simon van der Sluis uit het park gelopen. Hij gaat richting de grote tent en de catering. In zijn hand houdt hij zowel de fluorescerende stok alsook een grote houten wandelstok met fluorescerende armbandjes eraan. “Daardoor waren we ’s nachts extra goed zichtbaar,” zegt hij. “Serious Request vind ik een fantastisch initiatief. Leuk dat ze het ook hier in Zuidhorn organiseren. Hoe groot mijn team is? Nou, dat zal ik je vertellen, een team van wel veertig mensen. De organisator woont bij mij in de straat, maar de mensen uit mijn team komen overal vandaan, meer dan de helft van hen ken ik niet eens.”

Simon schat dat hij zo’n tien á twintig rondjes gaat lopen. Om half één vanmiddag wordt hij afgelost. Hij vertelt dat hij het leuk vindt om mensen tijdens het lopen in te halen of tegen te komen die hij kent. “Dan maak je weer een praatje met hen. Het is leuk dat je hen vlak voor de kerst tegenkomt want normaal kom je elkaar niet zo vaak tegen in de winter. Vaak zit iedereen dan binnen en door dit soort activiteiten kom je dan toch nog weer naar buiten. En het weer is ook fantastisch. Helemaal super.”