Meervoudig landskampioen DOVO/HUJADES werkt aan een comeback

0
197
Dovo Hujades

DOEZUM – Nog altijd is DOVO/HUJADES uit het kleine, maar gezellige Doezum een begrip in de volleybalwereld. In de jaren tachtig werden nog een aantal jeugdlandskampioenschappen gevierd. Dat waren echter andere tijden, met toppers als Jeroen Trommel en Richard Fransen in de gelederen. Toch laat het nog altijd ambitieuze DOVO/HUJADES het er niet bij zitten. “Als wij vroeger uit speelden in Apeldoorn, dan kwamen de mensen speciaal kijken voor die kleine club uit Doezum”, vertelt penningmeester en duizendpoot Armant Reitsema.

Op dit moment investeert de club flink in de jeugd en heeft daarmee een flinke groei weten te realiseren. “We hebben onze PR richting de jeugd aangescherpt”, stelt Reitsema. “Door onder meer scholen te bezoeken en open dagen te organiseren hebben we het aantal teams flink weten uit te breiden. Onze jeugdafdeling is bijna verdriedubbeld. Dat was ook hard nodig, en niet alleen voor de club. Het is over de hele linie bekeken belangrijk dat de jeugd weer meer gaat sporten. En vervolgens natuurlijk het liefst voor volleybal kiest.” DOVO/HUJADES zet flink in op de jeugd en wil dan ook meer zijn dan een sportvereniging. “Kinderen moeten hier niet vertrekken met het idee pas volgende week weer een wedstrijd te spelen”, aldus Reitsema. “We bieden meer dan alleen sport. We willen hun betrekken bij de club en ervoor zorgen dat ze hier ook komen voor hun sociale contacten. Dat creëert betrokkenheid. Door bijvoorbeeld jeugdkampen en gezamenlijke activiteiten te organiseren zie je een team ook echt naar elkaar toegroeien. Dat is de basis voor de toekomst.” Want DOVO/HUJADES wil namelijk terug naar de gloriedagen en werkt hard aan een comeback. “Naast dat wij onze jeugd leuk en recreatief volleybal bieden, willen we voor de grote talenten en de fanatiekelingen ook prestatievolleybal spelen”, aldus de penningmeester, die zelf twee teams onder zijn hoede heeft. “Wij stomen onze talenten klaar voor het grote werk, maar doen dat wel op een verantwoorde manier. Zolang je onder de 18 jaar bent, speel je hier gewoon in de jeugd. Ze kunnen nog lang genoeg bij de senioren spelen.” Armant Reitsema is blij met de tendens die zich lijkt in te zetten. “We raakten de laatste jaren steeds meer vrijwilligers kwijt. Nu zien we het aantal vrijwilligers weer toenemen. Steeds meer mensen lijken zich hun jeugd te herinneren en hoe leuk dat samen sporten was. Zij melden zich vervolgens aan als vrijwilliger om ook de huidige jeugd deze ervaring te kunnen bieden, want laten we eerlijk zijn; samen sporten is toch veel leuker dan alleen gamen.” De vrijwilligers kan de club ook wel gebruiken. “We streven naar een terugkeer op een concurrerend niveau met andere verenigingen”, aldus Reitsema. “Daarvoor is iedere vrijwilliger een welkome aanvulling. We moeten goed samenwerken om de juiste voorwaarden te creëren, wie weet hoe hoog we dan kunnen komen. Eén ding is zeker, de club is aan een goede comeback bezig.”