Meneer Haijema kijkt uit naar de Kerstwijding

0
954
4 SV Haijema

SURHUISTERVEEN – Meneer en mevrouw Haijema wonen al negen jaar in ’t Suyderhuys. “Al is het dan niet meer gezamenlijk”, vertelt meneer Haijema. “Mijn vrouw is verlamd en dementerend. Ik ben destijds met haar meegelift, al heb ik inmiddels zelf ook een indicatie.” Kerst vieren ze echter nog altijd samen. Met hun vier dochters die het echtpaar trouw bezoeken. “Over bezoek hebben we gelukkig niks te klagen”, lacht meneer Haijema. “En over lekker eten ook niet. Deze week gaan we hier met z’n allen samen eten. Nou ja, onze afdeling dan.” Alhoewel meneer Haijema een christelijke achtergrond heeft en dat nog altijd een grote rol speelt in zijn kerstbeleving, kan hij niet om de gezelligheid heen. “Het samenzijn met de kinderen en met de medebewoners van ’t Suyderhuys is prachtig”, vertelt hij. Toch willen we voordat we gaan nog wel weten wat voor meneer Haijema hét hoogtepunt van de kerstdagen is. “De Kerstwijding”, zegt hij gedecideerd. “En het zingen met ons koor. We repeteren elke dinsdag hier in ’t Suyderhuys en gaan met kerst optreden. Erg leuk!”