Heel Westerkwartier in beweging met de Daily Mile

  0
  342

  Daniëlle Bekkering: “Bewegen is gezond. Kinderen worden blijer en halen betere resultaten.”

  KORNHORNDaniëlle Bekkering heeft een duidelijke missie; jong en oud in beweging te krijgen. Daarom introduceerde zij de Daily Mile in het Westerkwartier. Elke dag een kwartiertje lopen of rennen voor kinderen op basisscholen en kinderdagverblijven. Dinsdag 26 februari was het dan zover, de kick-off van de Daily Mile in Kornhorn en Sebaldeburen. Grootegast doet ook mee.

  Voor de kick-off in Kornhorn verzamelen de leerkrachten en Daniëlle in de lerarenkamer. Af en toe komt er een juf even snel kijken naar de posters die Daniëlle meegenomen heeft. Ze zijn allemaal onverdeeld enthousiast over het project. “We hebben voor elke klas een poster en een stickervel” vertelt Daniëlle. “De poster is onderverdeeld in vier thema’s, waaronder een jungle en woestijn thema. Op de poster zijn nu nog allemaal witte cirkels te zien, maar de bedoeling is dat de kinderen hier de stickers gaan plakken. Hiervoor moeten ze wel echt een kwartier gelopen of gerend hebben. Hoe hard ze gaan is niet belangrijk, als ze maar in beweging zijn gekomen. Het leuke van de stickers is dat kinderen hopelijk ook de juf of meester er op aan gaan spreken. Onder het mom van; juf, we hebben nog geen sticker geplakt, laten we gaan lopen!” 

  Het doel is duidelijk. “Bewegen is niet alleen gezond”, vervolgt Daniëlle, “maar het is ook echt onderzocht dat kinderen blijer worden van beweging en hun schoolresultaten verbeteren. In Schotland is het idee voor de Daily Mile ontstaan en daar kwamen ze zelfs tot de conclusie dat er minder ruzies in de klas waren, doordat de kinderen hun energie op een andere manier kwijt konden.” Eén van de leerkrachten vult aan; “In Doezum doen ze dit al. Twee uur les, vervolgens naar buiten. Ik vind dit echt een heel goed idee. Vooral de combinatie met de LEGiO-Run is erg goed. Veel kinderen van onze school doen hier al aan mee.” Daniëlle sluit af door te vertellen dat het voor veel scholen lastig kan zijn het hele schooljaar door elke dag een kwartier te bewegen. Door bewust een periode van veertig dagen te kiezen en af te sluiten met de LEGiO-Run hoopt ze dat het meer gaat leven en het echt een challenge wordt voor de leerlingen. “Al zou het natuurlijk mooi zijn als de kinderen dit na de LEGiO-Run vol blijven houden!” lacht ze. 

  Tine Zweers is leerkracht op de Jan Kuipers school in Grootegast en vandaag ook aanwezig in Kornhorn. Zij mag zich ambassadeur noemen van de Daily Mile. “Vanuit de organisatie van de LEGiO-Run ben ik gevraagd om aan te sluiten bij dit project. Ik ben zelf fanatiek hardloopster en doe dan ook mee aan de LEGio-run. Dit project maakt mij enorm enthousiast en ik ben blij dat onze school mee doet. Op 22 maart komt Daniëlle bij ons op school kijken. We onthullen dan ook meteen het nieuwe logo van onze school, dus daarmee komt alles mooi samen.” Tine wordt onderbroken door de zoemer, tijd voor de kinderen om naar buiten te gaan en het Daily Mile project af te trappen. Daniëlle gaat midden op het schoolplein staan, de kinderen staan om haar heen. Enthousiast vertelt ze over de poster, de stickers en de beloning die de kinderen ontvangen wanneer ze de veertig dagen volbracht hebben. Een heuse medaille. De kinderen zijn zo enthousiast dat ze meteen beginnen te lopen of rennen. Een kwartier lang rondjes om de school. En vooruit, alleen vandaag ook dwars door de school heen. Zo wordt die eerste sticker scoren wel heel erg leuk.

  De Daily Mile wordt naast de basisscholen in het Westerkwartier eveneens op de kinderdagverblijven van SKSG geïntroduceerd. Meer informatie over het doel van de Daily Mile is te lezen op www.thedailymile.nl.