Nieuwe padelbanen en playground TSO officieel geopend

0
148

“We willen breed maatschappelijk betrokken zijn en onze leden iets extra’s bieden”

SURHUISTERVEEN – Afgelopen vrijdag zijn de nieuwe padelbanen en playground bij Tennisvereniging Surhuisterveen en Omstreken (TSO) officieel geopend. De feestelijke opening werd, in het bijzijn van vele (bestuurs)leden van TSO, verricht door wethouder Jouke Spoelstra van de gemeente Achtkarspelen. “Het is fantastisch om deze vernieuwingen aan onze vereniging toe te voegen”, laat voorzitter Sietze Hoekstra weten. “Op deze manier kunnen we (nieuwe) leden iets extra’s bieden en spelen we in op de wensen van onze stakeholders”. Hiermee doelt Hoekstra onder andere op scholen die straks ook van de padelbanen en playground gebruik gaan maken.

TSO bevindt zich sinds 2009/2010 op het nieuwe sportpark in het Westen van Surhuisterveen. Een prachtige locatie vlakbij het centrum, waar de tennisvereniging de beschikking heeft over vijf tennisbanen. De inrichting van het sportpark is werkelijk fantastisch. Bij binnenkomst hebben de bezoekers een goed uitzicht over de tennisbanen met in het midden een mooi clubhuis. Sinds juli beschikt het park nu ook over maar liefst twee padelbanen en een heuse playground, waar verschillende sport- en spelactiviteiten gespeeld kunnen worden. Twee vernieuwingen waar de club uiteraard ontzettend blij mee is. “Een paar jaar geleden zijn we binnen de vereniging gaan nadenken over hoe we als club meer konden betekenen voor de maatschappij”, vertelt Hoekstra. “We zijn toen begonnen met verduurzaming van ons tennispark en bovendien vroegen we ons af ‘hoe kijken we naar de toekomst?’. Naast dat we een signaal af wilden geven naar de maatschappij, speelde voor ons natuurlijk ook het financiële gewin mee”.

Deze zelfde gedachte speelt ook mee bij de aanleg van de nieuwe padelbanen bij TSO. “Dat past bij onze gedachte hoe we naar de toekomst kijken”, gaat Hoekstra verder. “Ons toekomstbeleid. We vonden dat mensen meer geactiveerd moest worden voor sport. Hier hebben we ook een convenant met de gemeente mee gesloten”. Binnen TSO kwam vervolgens iemand met het idee om te beginnen met padel. Een sport die gespeeld wordt met een racket en iets wat lijkt op een tennisbal. De sport is een mix van tennis en squash. “Het idee sprak ons heel erg aan”, legt Hoekstra uit. “Jaren geleden hadden we hier ook al over nagedacht, maar toen leek het ons niks. Toen een lid later met dit idee kwam, waren we allen echter heel enthousiast en namen het heel serieus”.

Het idee van padel werd in de ledenvergadering van vorig jaar behandeld. Voor TSO waren er op dat moment nog twee opties. “Wat belangrijk is om te weten, is dat er op dat moment ook een hoop leden waren die een zesde tennisbaan op ons park wilden”, laat Hoekstra weten. “Daar was ook de ruimte voor. Dat was één van de opties, maar de andere mogelijkheid was dus een padelbaan. Dat is het dus uiteindelijk geworden”. Naast de padelbaan kwam later het plan om ook een playground op het tennispark aan te leggen. Dit om meerdere stakeholders te kunnen bedienen. “Als vereniging hebben we een open maatschappelijke visie”, gaat Hoekstra verder. “We hebben ook vele samenwerkingen, met onder andere een re-integratiebedrijf. Mensen vanuit daar werken zo nu en dan op ons sportpark. Door het openen van de padelbanen en de playground gaan we ook een intensieve samenwerking aan met het voortgezet onderwijs en basisscholen in de regio. Binnenkort gaan zij gebruikmaken van de faciliteiten op ons park. Op deze manier kunnen we verschillende partijen iets bieden, wat leidt tot promotie van de tennisvereniging en een goede ontwikkeling op het gebied van sport. We willen een open vereniging zijn, die voor iedereen toegankelijk is. We willen laten zien dat we breed maatschappelijk betrokken zijn”.

Zoals al naar voren kwam, gaan verschillende partijen gebruikmaken van de padelbanen en de playground. Maar wat kan men allemaal doen op die playground? “Van alles”, lacht Klaas Elzinga, lid van de padelcommissie. “We hebben een oefenveldje om te tennissen, een oefenmuur, een klimwand, een voetbalveldje en een basket. Daarnaast is het mogelijk om te volleyballen, beachvolleyballen, voetvolley te spelen, te handballen en te hockeyen. Deze faciliteiten zijn een extraatje voor onze leden en de stakeholders kunnen er veel gebruik van maken. Met de padelbanen en de playground zijn we veel meer dan alleen tennis. Maar we willen wel gewoon onze eigen naam behouden hoor. Echter zijn we nu een tennisvereniging plus”.

TSO hoopt door de introductie van padel ook meer nieuwe leden te trekken. Sporters die zich willen bekwamen in de padelsport zijn dan ook van harte welkom. “Wat wel belangrijk is om te weten, is dat we een all-inclusive abonnement hebben voor de leden”, vertelt Hoekstra. “Mensen die lid worden betalen contributie en mogen van alle faciliteiten gebruik maken. Het is dus veel aantrekkelijker voor mensen om hier lid te worden dan dat je bijvoorbeeld maandelijks een padelbaan moet huren. Bovendien zijn zowel onze tennis- als padelbanen het hele jaar bespeelbaar. De eerste nieuwe leden hebben we al mogen verwelkomen, dus ik hoop dat het een groot succes gaat worden”. TSO is inmiddels ook al begonnen met een interne padelcompetitie. Volgend jaar gaat het ook starten met de KNLTB padelcompetitie, waarin het dan andere clubs gaat treffen. En om het helemaal compleet te maken is er in de naam van Winand Hannema inmiddels ook een padeltrainer in dienst. Alle factoren zijn in ieder geval aanwezig om de padelsport bij TSO tot een grandioos succes te brengen.